Egy megnyerő mosoly, a szép és fehér fogak magabiztosabbá tesznek mindennapjainkban, sikeresebbé karrierünkben. A fogfehérítés napjainkban biztonságos és könnyen elvégezhető beavatkozás, melyet rendelőnkben is nap mint nap végzünk. Szeretettel várjuk, ha a fogfehérítés gondolata foglalkoztatja, látogasson el hozzánk, hogy mindenre kielégítő választ kapva a legjobb megoldás mellett tudjon dönteni! Rendelőnkben a legkorszerűbb fogfehérítési módszereket alkalmazzuk pácienseink elégedett, ellenállhatatlan mosolyáért.
A fogainkon kialakuló elszíneződések lehetnek külső és belső eredetű lerakódások. Az ún. külső elszíneződéseket okozhatja fogkő, gyakori kávé- és teafogyasztás, dohányzás és a nem megfelelő fogmosási technika. A külső elszíneződésektől fogaink megszabadíthatóak a különböző szájhigiéniás kezelésekkel. A belső elszíneződések (a fog mélyebb rétegeiben) kezelése már nagyobb kihívást jelent a szakember számára. Oka lehet: eredetileg sötétebb fogszín, bizonyos gyermekkorban szedett gyógyszerek, zománc- és dentinfejlődési rendellenességek és elhalt, vagy nem megfelelően gyökérkezelt fogak is idővel elveszthetik eredeti színüket. Kezelésükre karbamid-peroxidot, vagy hidrogén–peroxidot tartalmazó zseléket és speciális fényt vagy lézert használunk, melyek együtt gyorsabb oxidációs mechanizmus során halványítják az elszíneződést okozó pigmenteket. Számtalan nemzetközi vizsgálat tanúsítja, hogy akár 5-8 árnyalatnyi világosodás is biztonságosan elérhető.
Előkészítés: A fogfehérítés megkezdése előtt szükséges a fogorvosi vizsgálat és egy professzionális szájhigiéniás kezelés, melynek során a külső lerakódásoktól megtisztítjuk a fogakat. Ha külső elszíneződések maradnak vissza, a fehérítés eredménye a kívánt eredménytől elmaradhat. A fehérítés előtt a hibás széli záródású töméseket és szuvas fogakat célszerű ellátni. Viszont ha az újonnan készülő tömések az esztétikai zónát érintik, a kedvezőbb esztétikai eredmény érdekében a végleges tömést csak a fehérítés után készítjük el, immár az “új”, fehérített fogszínhez választva a tömőanyag színét.
Rendelői fogfehérítés – In Office Whitening
Ahogy a neve is mutatja, fogorvosi rendelőnkben történik a fogfehérítés teljes menete.
1 -1,5 órás kezeléssel számolhat, a fehérítés módjától függően. Rendelőnkben kétféle fehérítési módszer érhető el: a Lézeres fogfehérítés illetve a hagyományos rendelői fehérítő anyaggal történő fehérítés. A fogfehérítést rendelői kezeléssel indítjuk, melynek megkezdésekor fényképeket készítünk a kiindulási fogszínről, meghatározzuk a kiindulási fogszínt a fogszínskálából, majd kiválasztjuk az elérni kívánt, tervezhető fogszínárnyalatot is. Ezután védjük az ajkakat krémmel, a fogínyt speciális fogínymaszkkal, valamint ajakterpesz segítségével kényelmesen eltartjuk az ajkakat a kezelés idejére. A fogínyre ínyvédő “habot” helyezünk, mely megvédi az ínyt és a lágyrészeket a magasabb koncentrációjú (25% aktív hidrogén-peroxid) fogfehérítő zselétől. Ezt követően a fogak külső felszínére felvisszük a fogfehérítő zselét, melyet a lámpával megvilágítunk. Ennek hatására aktivizálódik a fogfehérítő anyag (hidrogén-peroxid) és az így felszabaduló aktív oxigén egyenletesen eltávolítja a fog felszínén és mélyebb rétegeiben található elszíneződéseket. A megvilágítás és a kezelések hossza függ a kiindulási és az elérni kívánt fogszín közti különbségtől. A kezelés befejeztével a fogakat érzékenységet csökkentő fluoridos oldattal ecseteljük.
Lézeres fogfehérítés rendelőben
Gyors és egyszerű eljárás, nem jár fájdalommal, hatékony és tartós úgynevezett mélyfehérítő módszer (hiszen nemcsak a fog felszínén, hanem a mélyebb rétegben is „dolgozik” a lézer). Világviszonylatban is a lézeres fehérítés képviseli a legmagasabb színvonalat.
Lássuk, hogyan történik a fehérítés!
Az ínyre speciális anyagot viszünk fel (ínyvédő), mely annak irritációját hivatott megakadályozni a fehérítő anyag által. A kezelés végén ez egyszerűen, fájdalmatlanul eltávolítható. A fogak ajak felőli, külső felszínére felvisszük a fehérítő anyagot, majd a lézerrel kvadránsonként (képzeletben negyedelje fel a száját) 60 másodpercig megvilágítjuk a fogakat. Ha a teljes szájon körbeértünk (4 perc összesen) várunk 3-5 percet. Majd az előbbi 4 perces „kört” még 1-2 alkalommal szükség szerint megismételjük. Ha valamelyik fog esetleg sötétebb a többinél, azt még külön fél perces intervallumként kezeljük. Végül eltávolítjuk a fehérítő anyagot és az ínyvédőt, és leellenőrizzük a fogszínt. Fontos azonban kiemelni, hogy ennél az eljárásnál a fehérített fog nem azonnal a kezelés befejezésekor válik fehérré, hanem pár óra, 1-2 nap elteltével. A végleges szín kialakulása, szín stabilizálódása 2 hetet vesz igénybe. Így ha tömés vagy pótlás van betervezve, érdemes annak elkészítésével ezt a 2 hetet kivárni, hogy a fogszínválasztás korrekt lehessen.
Otthoni fehérítés (walking bleech), fenntartó fázis
A fehérítés az Ön kezében van, természetesen orvosi instrukciók és kontrollok mellett!
Amennyiben szeretné Ön kézbe venni fogai fehérítésének a menetét és nem szeretne türelmetlenül 1 óra alatt hófehér fogakat, akkor bátran ajánljuk az otthoni módszert.
Fehérítő sínnel történő eljárás
A rendelői előkezelés során lenyomatokat veszünk a fogívekről, melynek alapján a fogtechnikai laboratóriumban elkészítik a fogsorra pontosan illeszkedő fogfehérítő síneket. A sínek belsejébe kell betölteni a fogfehérítő zselét, majd a síneket, az anyag koncentrációjától függően néhány órára vagy egész éjszakára a fogívekre kell felhelyezni. Az otthoni fogfehérítésre alkalmas zselék a biztonságosság miatt kisebb koncentrációban tartalmaznak karbamid-peroxidot. Emellett fluoridot is tartalmaznak, mely az esetlegesen fellépő érzékenységet csökkenti. Már az első napokban is szemmel láthatóan világosodnak a fogak, azonban az átlagos fehérítési idő 5-8 nap. A zselé koncentrációja általában 15%-os, és karbamid-peroxidot tartalmaz. A fogak színe és reakciója a fehérítésre egyénenként változó, függ a kiindulási állapottól, az elszíneződés okától, az életmódtól és táplálkozási szokásoktól, ezért a kezelés időtartama az átlagosnál lehet több, de kevesebb is. A fentieket csak fogorvos szoros kontrollja mellett javasoljuk.
Hagyományos rendelői fehérítés (fehérítő pasztával)
Először felhelyezünk egy ajakterpeszt, mely a lágyrészeket eltartja a kezelés idejére, semmiféle kellemetlenséget nem okoz. Az ínyre speciális anyagot viszünk fel (ínyvédő), mely annak irritációját hivatott megakadályozni a fehérítő anyag által. A kezelés végén ez egyszerűen, fájdalmatlanul eltávolítható. A fogak ajak felöli, külső felszínére felvisszük a fehérítő anyagot, majd speciális lámpa segítségével megvilágítjuk. Ezt többször megismételjük. Végül eltávolítjuk a fehérítő anyagot és az ínyvédőt. Leellenőrizzük a fogszínt.
Előnyei:
Hátrányai:
Az elért eredmény és annak tartóssága nem függ a módszertől, ezek csak gyorsaságukban és kivitelezési módjukban, helyszínükben különböznek.
A tartósság ebben az esetben sokkal inkább a táplálkozási szokásoktól, életmódtól függ. A sok kávé, tea, vörösborfogyasztás, a dohányzás mind hozzájárul az elért eredmény korai elvesztéséhez. (Kezelés alatt ezektől tartózkodni javallt.)
Átlagosan 2-3 évig tart a fehérítés hatása, de teljes mértékben már nem sötétednek vissza a fogak az eredeti színre. Természetesen igény szerint az eljárás megismételhető.
Gyökérkezelt fogak fehérítése
A gyökértömött fogak idővel sötétebbé válhatnak, mint a szomszédos fogak. Ez pedig rendkívül feltűnő tud lenni, esztétikai szempontból az egyik legkedvezőtlenebb probléma. A mai modern anyagoknak köszönhetően a gyökérkezelt fogak fehérítése is mindennapos eljárás.
Menete:
Az érintett fogat megvizsgáljuk, röntgenfelvételt készítünk róla. Így le tudjuk ellenőrizni a gyökértömést. Amennyiben az nem megfelelő, először a gyökértömést kell kicserélni. Meghatározzuk és rögzítjük a kiindulási fogszínt. A gyökértömést borító fedőtömést és egy pici részt a gyökértömésből eltávolítunk, vékony cementréteget követően behelyezzük a fehérítő anyagot, amelyet kb. 3-5 napig hagyunk bent a fog belsejében. Többnyire egy alkalom nem elég, így kiindulási színtől, esettől függően a kezelést meg kell ismételni, akár többször is. Ha elértük a megfelelő fogszínt, legalább 2 hét elteltével elkészítjük a végleges tömést. (A fehérítő anyag gátolja a töméshez használt anyagok kötését, így legalább ennyi idő szükséges, hogy jól záródó, korrekt tömést készíthessünk és ezzel is csökkenthessük a visszasötétedés esélyét.)
Ne habozzon tovább, kérjen időpontot INGYENES konzultációra, hogy végre bátran, szégyenkezés nélkül mosolyoghasson a világra! És meglátja, a világ is visszamosolyog Önre!