Lézerrel végzett fogászati kezelések
A korszerű fogászati ellátásban ma már elengedhetetlen a különböző hulllámhosszúságú lézerek alkalmazása, az ezekkel végzett speciális kezelések a mindennapi ellátás részét képezik. Rendelőnkben a lézeres fogászat széles indikációs területét látjuk el.
Mi a lézer?
A lézer nagy energiájú fénynyaláb, melynek speciális fizikai tulajdonságaiból adódóan kíméletesen, de hatékonyan lehet a lágyrészeket, a fogágyat és a fogakat kezelni.
A hullámhossztól és teljesítménytől függően megkülönböztetünk soft laser (lágy lézer) terápiát, amely fájdalomcsillapításra, gyulladáscsökkentésre és biostimulációra az egyik legkíválóbb terápiás lehetőség, valamint hard lasereket, melyeket sebészeti beavatkozásokra tudunk használni.
Lézerrel végzett fogászati kezelések a Holistodent fogorvosi rendelőjében:
Miért okoz kevesebb panaszt a lézerrel végzett kezelés?
A lézerfény impulzusai olyan rövidek, hogy azt a fájdalomként érzékelni alig tudjuk. Természetesen a sebészeti beavatkozásokhoz a megszokott módon adunk érzéstelenítőt, de a lézeres sebészeti kezelések általában csak csipkedő, bizsergető érzést keltenek. Egybehangzó pozitív tapasztalat a lézerrel történő kezelések mellett, hogy nagyobb beavatkozások, műtétek után is a gyógyulási idő rövidebb és kevesebb a komplikáció.
Lézerkezelés előnyei a fogászatban:
A Holistodent fogorvosi rendelőben több lézerkészülék áll rendelkezésünkre, melyek segítségével különböző frekvencián végezzük a kezelések széles spektrumát. A lézersugár különböző hullámhosszait eltérő kezelésekre használjuk:
A lézerek fogorvosi, szájsebészeti felhasználási területei általában
Biostimuláció, lágy lézer
Gyökérkezelés során
Fogfehérítés
Parodontológia, fogágybetegségek kezelése
Szájsebészet
Soft laser terápia, azaz lágylézer kezelés
A lézerterápia csillapítja a fájdalmat, gyors hámosodást eredményez, a gyógyulási idő általában a felére rövidül. A műtétek utáni fájdalomcsillapítás, gyulladáscsökkentés hatékony eszköze, mely a biostimuláció révén a természetes gyógyulási folyamatokhoz szükséges saját sejtek aktivitását fokozza. Legtöbb esetben a hagyományosan bevált gyógymódok kiegészítésére is használjuk, de esetenként, főleg a szájnyálkahártya elváltozásainak kezeelésében önállóan is alkalmazandó. APDT = Antimicrobialis Photodinámiás Laser Terápia Az antimikrobiális fotodinamikus terápia a fogágy tasakokban, illetve a fogakon lévő baktériumok eliminálását jelenti szelektív fényérzékenyítő anyag és megfelelő hullámhosszúságú (660nm) lézerfény segítségével. Az APDT kezelések alkalmával a fogakat körülvevő sulcusba metilénkék nevű fényérzékenyítő (photoszenzibilizátor anyag) anyagot juttatunk, mely szelektíven kötődik a baktériumok sejtfalához, majd a lézer fény hatására oxigén-szabadgyökök keletkeznek a metilénkékkel összekapcsolódott, szenzibilizált baktériumokban, melynek hatására a metilénkék-baktérium komplex szétesik. Így elérhető a teljes száj csírátlanítása. Az APDT kezeléseket „kúraszerűen”, félévente javasoljuk végezni, és egy kezelés egy hétig tart, mely idő alatt 3 alkalommal kell elvégeznünk ezt a teljesen fájdalommentes beavatkozást.
Az antimikrobiális fotodinamikus terápia (APDT ) előnyei:
A lézersugár spektrumán kívül a készülék teljesítménye is jelentősen meghatározza a kezelés eredményességét. Mindezen beállítások professzionális ismeretében rendelőnkben a legmagasabb szakmai színvonalon, napi rendszerességgel alkalmazunk lézeres fogászati kezeléseket.
Mit jelent a lézerfogászat?
A lézerfogászat, a fogászatban alkalmazott lézerrel végzett kezelések összességét jelenti, ami nem csupán a lágyrészek soft lézer kezelését jelenti, hanem igen széles alkalmazási területet foglal magában. Ahogy a fentiekben részleteztük, eltérő kezelésekhez, eltérő szövetekhez más-más hullámhossz és teljesítmény szükséges. Ez vagy egyszerre többféle lézerkészülék meglétét feltételezi, vagy olyan komplex lézer készüléket, amelyen a teljesítmény és a hullámhossz állítható. Fontos, hogy lézeres kezeléseket csak szakképzett, lézerfogászati képzéseken részt vevő fogorvos végezzen, mert a lézer olyan eszköz, mely nem beavatott kezekben árthat is: az adott szövet kezelésénél a legoptimálisabb értékeket kell kiválasztani ahhoz, hogy éppen csak a beteg szövetet kezeljük, és ne károsítsuk az ép felszíneket.
Amennyiben Ön Szegeden, vagy közelében él és a lézerfogászat iránt érdeklődik, az eszközpark és szakmai tudás tekintetében a Holistodent fogorvosi rendelőben ideális választás az Ön számára.