Mozgásszervi prevenció

 

Tévhit, hogy amíg nem érzünk fájdalmat, mozgászavart, nincsenek gyulladásaink, addig egészségesek vagyunk, és ezért minek foglalkozzunk magunkkal.

A szervezetünk intelligens, és nagy regenerációs tartalékokkal rendelkezik. Ennek következtében a problémákat nagyon sokáig  képes maszkírozni, tünetmentes állapotokat fenntartani. Pedig ezek értékes időszakok lennének, hiszen tünet mentes periódusokban kijavítani a még kezdődő, illetve nem súlyos problémákat kellemes, fájdalmatlan, egyszerűbb, gyorsabb és nem utolsó sorban nagy eséllyel teljes gyógyulás érhető el.


Testünk mozgásáért csontjaink, ízületeink és izmaink felelősek. Nagy teherbírású, de egyben sérülékeny rendszer, ami rendszeres karbantartást igényel. A stabilitását a gerincünk pozíciója adja, ami pedig nagyban függ annak alátámasztásától, azaz a keresztcsont és kapcsoltan a medence helyzetétől.


A két medencefél és a keresztcsont önállóan és következményesen is el tudnak mozdulni, majd tartósan rögzülni ezekben a patológiás helyzetekben. Ezt nevezzük diszfunkciónak. Ehhez a történéshez nem szükséges különlegesen nagy erőbehatás, baleset, stb. Nem is gondolnánk, hogy a mindennapokban többször hajtunk végre olyan mozdulatokat, aminek következtében medencei vagy gerinc diszfunkciók alakulhatnak ki. Ezek kezdetben fájdalmatlanok lehetnek, sőt évekig azok maradhatnak, a testünk kompenzációs folyamatai miatt. Nem is hisszük, hogy problémáink lehetnek, pedig már nem úgy működünk, ahogy kellene. Ehhez jönnek évek alatt  egyéb elváltozások, diszfunkciók, melyek összeadódva tünetekben jelenhetnek már meg. Innentől eredeztetjük általában a bajok kezdetét, pedig azok már jó ideje készülődtek... 

Kialakulnak a súlyosabb gerincdeformitások – scoliosis, gerincsérv- , amit a testünk már nem tud önmaga megoldani.

Az orvosi manuálterápia adta lehetőségek alakalmasak arra, hogy azokban az állapotokban is segítse a betegek gyógyulását, amikor a kezelések élvezetesek, fájdalmatlanok, gyorsak és effektívek.

Ehhez arra van szükség, hogy a köztudatban elterjedjen az elsődleges prevenció fontossága, azaz, amikor a bajok elé állunk, nem várjuk meg míg bekövetkeznek.

Húsz év tapasztalata engedi mondatni: évi 4-5 manuálterápiás kezeléssel megelőzhetőek a gerincsérvek, ferdülések, derékfájások, nyaki púpok következményes agyi vérellátási zavarok, stb.

A mozgásszervi betegségek népbetegségek, hatalmas népegészségügyi terhet jelentenek. Megelőzésük,  legtöbb esetben gyógyításuk  is megvalósítható, ha tudatosan, rendszerben gondolkodva állunk a problémákhoz. Ehhez elengedhetetlen a betegek minimális edukációja, a tények közti összefüggések megismertetése.

Ennek fényében írtam ezt a rövid eszmefuttatást, és teszem ezt majd a következő cikkeimmel, amit a honlapunkon olvashatnak.

© IntroWeb | 2021 - Weboldal készítés, SEO