Várandósság alatti mozgásszervi elégtelenség

 

Az áldott állapot  vonatkozásában a felkészítés a várandósságra nagy jelentőséggel bír.

Az anatómiai és élettani elváltozások extrém módon viselik meg a terhes nőt. Torzul a gerinc, a medence, keresztcsont elmozdulhat, farizmok, medenceizmok, hasizmok túlfeszülnek és megjelenthetnek a fájdalmak a hát, derék, nyak területén. Végtagzsibbadások is gyakori kísérőjelenségek.

Az első trimeszter végére  a legideálisabb alkatú, állapotú hölgynek is ajánlott legalább 4-5 orvosi manuálterápia kezelést felvennie, hiszen a tapasztalatok azt mutatják, hogy a várandósság további hónapjait jó életminősségben, komfortban így van esély eltölteni. Ha az áldott állapotú hölgy, előrehaladott stádiumban érkezik tipikus tünetekkel, már sokkal kevesebb lehetőségünk van, hiszen nem veszélyeztethetjük a magzatot, illetve az anyukát.

Az orvosi manuálterápia nagyszerűsége, hogy még ekkor is tartogat olyan joker-fogásokat, amikkel segíteni tudunk a derék-, medence- és keresztcsonti fájdalmakon.

Szüléskor az oxytocin hormon hatására meglazulnak a medence szalagok, eltávolodnak a medence csontjai. Ezek a csontok nem biztos, hogy visszakerülnek a helyükre, főleg, ha egyéb fizikai ingerek is érik őket, például egy eröltetett vagy komplikált szülés esetében. A varratok, sebek gyógyulása után, általában szülés után 6-8 héttel érdemes lenne a kismamák vizsgálata és manuálterápiás kezelése:

  • megelőzi a szoptatás idején jelentkező gerincfájdalmakat
  • fáradtság szindrómákat
  • csökkentik a gyermekágyi depresszió előfordulását
  • egyben hozzájárulnak ahhoz, hogy a legmeghittebb anya-gyermek kapcsolat boldogságban, örömökben teljen.


Ma már a várandósság manuálterápiás protokollja is adott, a köztudatban és gyakorlatban lenne a helye.

© IntroWeb | 2021 - Weboldal készítés, SEO